וושינגטון די סי

טיפים של גולשים על וושינגטון די סי

קצת על וושינגטון די סי

וושינגטון הבירה - Washington DC
וושינגטון היא עיר הבירה של ארצות הברית שנקבעה ע"י הקונגרס האמריקאי והיא מונה אוכלוסיה של כ 600,000 תושבים.
העיר נחשבת למחוז בפניי עצמו,שהוקם על חלק מאדמת מדינת  מרילנד אך בפועל היא אינה נחשבת כחלק רשימי  של המדינה.
וושינגטון נחשבת לעיר מיוחדת ביופיה, ותוכלו לראות זאת כמעט מכל איזור שבו תיהיו - שכונות מטופחות, רחובות נקיים ומצוחצחים, פארקים רחבי ידיים ואסטטיים שכייף להעביר בהם את היום  וביניינים גבוהים ומכובדים.
פוליטיקה זה שם המשחק והרבה אמריקאים וזרים מגיעים לפה מידי יום  על מנת לחלוק כבוד לאבות המייסדים ולאידיאלים שבחוקתה של ארה"ב.
העיר מציעה שלל של מסעדות מצויינות , מרכזי קניות גדולים ומוזיאונים מעניינים שמומלץ מאוד לבקר בהם.
באיזורים המרכזיים בעיר שהם הדאון טאון ,הנשיונל מול וגבעת הקפיטול  תמצאו את כל האתרים הפופולאריים בינהם הבית הלבן , מוזיאונים ואנדרטאות.
שלושת איזורים אלו נמצאים במרחק הליכה האחד מהשני וכדאי לישות יום מרוכז ולבקר בהם אחד אחרי השני.
גבעת הקפיטול- Capitol Hill
בראשה של גבעת הפיטול תוכלו למצוא את קפיטול המדינה שבה יושב הקונגרס ושם ניתן לצאת לסיור מתודרך. באיזור זה תוכלו למצוא  גם את בית המשפט העליון, הגן הבוטאני
של ארצות הברית  - גן מרביה ביופיו למרגלות הקפיטול ואת ספריית הקונגרס.

הנשיונל מול  - השדרה הלאומית National Mall
 גם הוא איזור מומלץ ופופולארי לביקור, מדשאה גדולה ורחבה מוריקה ומטופחת המשתרעת מנהר פוטומק ועד גבעת הקפיטול, הנשיונל מול ממוקם במרכזו של מתחם שצורתו צלב ובפינותיו נמצאים אנדרטת לינקולן , הקפיטול והבית הלבן.
לאורך  השדרה נערכות מידי יום הפגנות ומחאות של התושבים במטרה להשפיע ולשנות את המדיניות הציבורית. מוזיאונים תמצאו כאן בשפע והם מושכים אליהם תיירים ומטיילים רבים,הפופולאריים בינהם הם המוזיאון הלאומי לתולודות ארה"ב, המוזיאון הלאומי לתעופה ולחלל ומוזאוני המכון הסמית’סוני.
כמו כן בדרום מערבה של השדרה תוכלו למצוא אגם מקסים ביופיו שבו נטועים עצי דובדבן .

באיזור הדאון טאון תמצאו בעיקר מוזיאונים העוסקים בהתפתחותה של ארה"ב.
ברגע שתגיעו  לאיזור הבית הלבן שהוא גולת הכותרת למגיעים לוושינגטון הבירה , תמצאו פארק  גדול ויפייפה הנקרא האליפסה (the ellipse) ובו דוכנים רבים למזון מהיר ובתי קפה נחמדים עם שולחנות בחוץ.

מבנה הבית הלבן (white house) הוא המפורסם ביותר, פה התגוררו רוב נשיאי ארצות הברית, כאשר כל אחד מהם הוסיף לאופיו יופיו ועיצובו של המקום. תוכלו לצאת לסיור מודרך במקום בתיאום מראש , או לחילופין להגיע למרכז המבקרים של הבית הלבן ולקבל את כל המישע אודות המקום.

דופונט סרקל - Dupont circle
האיזור מסביב לכיכר מגורים אופנתי ומיוחד שבעברו היה אדמת ביצות , מכיל בתוכו בתי אחוזה רבים ווילות יפייפיות שחלקם הפכו עם השנים לשגרירויות , מסעדות טעימות, מועדונים,בתי קפה וחנויות. במרכזו של האיזור תמצאו את כיכר דופונט שבליבו  מזרקה ומהווה מתחם מפגש  לצעירים ולבני הנוער.
הכיכר נמצאת בקונטיקט אבניו (connectticut ave) פינת מסצוסטס אבניו(massachusett ave).

ג’ורגטאון (Georgetown)
איזור של מסעדות , מועדונים , חנויות אופנה המתפרסים על שכונת מגורים יוקרתית עם מבנים רבים מהמאה ה18 . בעבר הייתה ג’ורג’טאון יישוב אינדיאני בשם  טאהוגה.
באיזור זה כדי להסתובב ברגל כיוון שכל נושא החניה די מסובך ומקשה. מזג האויר לרוב נעים ותוכלו להינות מטיול מרשים מיוחד באיזור, כמו כן מומלץ להשתמש בתחנת המטרו  הממוקמת במרחק קצר מכאן.

קבלו הצעות לכרטיס טיסה