South America Gringo -  דרום אמריקה גרינגו
צור קשר הרשמה מדריך למטייל ביטוח יד שניה חיפוש שותפים טיפים פורום קופונים Online גרינגו ארה"ב דף הבית  
 ויזה לארצות הברית

 

ויזה לארצות הברית - המדריך להוצאת ויזה לארה"ב

כניסה לארצות הברית דורשת ויזה בתוקף מרוב תושבי העולם ובינהם גם אנחנו הישראלים שחייבים בויזה לארצות הברית בכדי להכנס למדינה או אפילו למי שמעונין לטוס דרך ארצות הברית ליעדים אחרים צריך ויזה כדי לנחות כאן. מי שנולד בארצות הברית כמובן מקבל אוטומטית אזרחות וגם אם ההורים נולדו בארצות הברית יתכן וגם לילדים יש זכאות לאזרחות הברית.
כיום יש המון חברות וסוכנויות שישמחו לעשות את "עבודת הניירת" עבורכם בעבור תשלום כלשהו אך את האמת ניתן לעבור את ההליך בעצמכם ללא כל בעיה.

טוב אז הבנו שצריך ויזה לארצות הברית, עכשיו מה עושים?
קודם כל מומלץ לטפל בנושא תקופה ארוכה לפני הנסיעה כדי להכנס לבעיה שסגרתם ושילמתם
על טיול או כל דבר אחר ולבסוף יש אופציה שלא תקבלו את הויזה הנכספת. עכשיו עברו על השלבים הבאים:

הגשת הבקשה לויזה לארצות הברית
כל אזרח ישראלי צריך להגיש בקשה לשגרירות ארצות הברית בטיילת בתל אביב, אלא אם כן אתם תושבי ירושלים אז פנו לקונסוליה האמריקאית ברח' נבלוס, 27, ירושלים.
הגשת הבקשה היא לויזת מבקר, מה שנקרא ויזה שלא לצורכי הגירה. חשוב לשים לב לאיזה קריטריונים אתם שייכים מבחינת שגרירות ארה"ב ולספק את המסמכים הדרושים ביחד עם הבקשה, אחרת הבקשה תדחה או תתעקב משמעותית.
אם אתם אזרחים ישראלים בגילאים: 14 עד 79(כולל) אתם בהליך הרגיל של הוצאת ויזה וצריכים ראיון אישי בשגרירות,  ילדים בין 14 ל-18 חייבים בליווי מבוגר בעת הראיון בשגרירות.  ילדים מתחת ל-14 ומבוגרים מעל הגיל 80 אינם צריכים ראיון אך לבירור בנושא הזה  אלו פנו לשגרירות לקבלת הפרטים.

מילוי הטופס לקביעת ראיון להוצאת ויזה לארה"ב
טוב אז נדרשתם להגיע לשגרירות לראיון עם קונסול, כעת חובה עליכם לקבוע תור כי אי אפשר להגיע ללא קביעת תור.
את התור האישי קובעים די בקלות באתר הרשמי לשירותי המידע לויזות של שגרירות ארה"ב בתל אביב והקונסוליה הכללית בירושלים, אז קודם כל ממלאים את הטופס הבקשה האלקטרוני DS-160 באתר:
https://ceac.state.gov/genniv

לפני מילוי הטופס הכינו את כל המסמכים הדרושים וגם תמונה דיגיטלית שלכם:
על התמונה להיות :
בגודל  600 על 600 פיקסלים לבין 1200 על 1200 ובקובץ JPEG . בלינק הבא תמצאו כלי לחיתוך תמונה של השגרירות לנוחיותכם:

http://travel.state.gov/_res/flash/cropper/FIG_cropper.html

דרישות תמונה
חייבות להיות על רקע לבן או בהיר.
חייבות להיות ברורות ו/או באיכות טובה.
חייבות להציג את כל חזית הפנים (כאשר שתי האוזניים גלויות).
חייבות להיות מצולמות לא יותר מ-6 חודשים לפני הגשת הבקשה.
חייבת להיות בצבע.
כיסוי ראש מותר בתנאי שפניו של מגיש הבקשה חשופים לגמרי. ללא משקפי שמש.

שימו לב
בסיום תהליך מילוי טופס  DS- 160 צריך להדפיס את דף האישור הכולל את מספר האישור (בר-קוד).

קביעת הראיון לאחר מילוי הטופס
לאחר מילוי את טופס הבקשה צריך כעת לקבוע תור לראיון בשגרירות ואת זה ניתן לעשות בשתי דרכים:

1. אתר האינטרנט(בעלות 22 דולר):
http://VisaInfo.US-Visaservices.com

2. באמצעות מוקד הפניות בטלפון: 180-931-5642.  (27.5 דולר - עלות יקרה יותר מאשר קביעת התור דרך אתר האינטרנט בכתובת הנ"ל).

שימו לב - בשני המקרים תתבקשו לתת את מספר הזיהוי של טופס הבקשה שלך(מספר הברקוד - ראו למעלה).

תשלום האגרה בדואר

שימו לב! החל מתאריך ה- 12 בדצמבר 2011  השתנה שירות "תשלום אגרת ויזה לארה"ב" ביחידות הדואר. לא יהיה עוד צורך ברכישת קוד גישה לשם קביעת ראיון בשגרירות ארה"ב אלא התהליך יתבצע באופן הבא:

   1. יש להדפיס באופן עצמאי באתר השגרירות מסמך הכולל:
    * מספר קבלה של אגרת MRV
    * הסכום הכולל לתשלום בשקלים
    * מספר חשבון בנק של סיטי בנק בבנק הדואר
     2. עם המסמך יש לגשת לסניף הדואר  ולשלם את האגרה שסכומה נקוב על גבי המסמך.
     3. תקבלו קבלה עבור תשלום האגרה.


לפני הראיון
לפני ההגעה לראיון בדקו כי הדברים הללו בוצעו:

  • מילאתם את הטופס האלקטרוני DS-160, קבעתם ראיון ויש בידכם את דף האישור הכולל את מספר האישור (בר-קוד) שהדפסתם לאחר מילוי טופס DS-160 .
  • דמי הטיפול שולמו בדואר ובידכם האסמכתא.
  • הדרכון שלכם תקף ויש בו לפחות דף "ויזה" ריק אחד.
  • בידכם המסמכים כל המסמכים הדרושים להציג בראיון שנתבקשתם להביא במילוי טופס DS160.
  • ברשותכם דרכונים קודמים עם ויזה אמריקנית כדי להציג בראיון.
  • אם גרתם בעבר בארצות הברית ובידכם מסמכים המוכיחים את מעמדכם בארצות הברית, כגון אישור שהייה על טופס 797-I מטעם "משרד האיזרוח וההגירה (לשעבר, INS), תעודות אישור העסקה (Employment Authorization Card), או גרין קארד - הביאו אותם לראיון.
  • אם תקבלו טיפול רפואי במהלך שהייתכם בארצות הברית, הביאו מכתבים מהרופאים שלכם והוכחת ביטוח רפואי לראיון שלכם.

ביום הראיון האישי בשגרירות בתל אביב
שימו לב שכל המסמכים שדרושים עליכם ,מומלץ להגיע לאזור לפני וחשוב לא לאחר. השגרירות נמצאת ברחוב הירקון 71 בתל אביב. ניתן לחנות בחניה בתשלום בבנין ישרוטל טאוור ממול לשגרירות. אסור להגיע עם תיק, חבילה, עגלה, ציוד אלקטרוני כולל טלפון סלולרי. את הסלולרי יקחו מכם בכניסה ויחזרו לכם אותו בתום הראיון. מי שבכל זאת הגיע עם דברים יכול לשים אותם בעסק לשמירת חפצים שפתחו ליד הכניסה לשגרירות.
בכניסה תעברו בדיקה ביטוחנית מדוקדקת ורק מבקשי הויזה מורשים להכנס(לא לבוא סתם עם מלווים).
לאחר מכן  מגיעים לתהליך הראשוני - פקיד יוודא שכל המסמכים שהבאתם כשרים, יחלק לכם טופס מילוי פרטים לשם השליחה של הדרכון אליכם בדואר (העלות סביב 35 ש"ח). משם עוברים לחלק השני - טביעות אצבעות, לפי החוק האמריקאי מי שעובר ראיון אישי לקבלת ויזה לארצות הברית חייב לסרוק את טביעות האצבע שלו.
משם לחלק השלישי - הראיון האישי, למרות קביעת תור אל תצפו שקונסול אמריקאי יחכה לכם בשעה שקבעתם בחדר עם קפה, ממש לא! כנסו לתור והוא ארוך, צפו להמתנה של בין שעה וחצי לשלוש שעות בממוצע.

הראיון קצר ונמשך דקות ספורות בו תשאלו שאלות רבות על ידי נציג בקונסוליה, השאלות בדרך כלל נוגעות בנושא סיבת הנסיעה שלכם לארה"ב. הנציגים דוברים גם עברית אך יעדיפו לדבר אתכם באנגלית ומומלץ לזרום כמובן אם אתם יודעים אנגלית. תהיו מנומסים, מותר להיות נחמדים וחייכנים אך דעו את גבולתכם, הנציג לא יראה בענין יפה בדיחות והתחכמויות שלא במקום. המנעו מזה גם בהיותכם בתור. מה שעוד לעיתים עושים במהלך ההמתנה בתור הוא שואלים מי דובר אנגלית ויכול לעמוד בראיון אישי רק באנגלית ויועבר לתור צדדי מהיר. לאחר סיום הראיון הנציג  בד"כ יספר לכם אם קיבלתם ויזה.

לסיום

לאחר הסיום משלמים על המשלוח של הדרכון, מקבלים קבלה עם מספר משלוח, אוספים את הסלולרי ויוצאים החוצה, אפשרי עוד להספיק לרדת לחוף הים אם אתם בקיץ... תהנו...

מידע על פקיעת תוקף דרכון וויזה: אם יש לכם ויזה תקפה בדרכון שפג תוקפו, תוקפה של ויזה נשמר עד התאריך הנקוב בה גם אם הדרכון בו הודפסה אינו תקף. במקרה כזה יש לצאת מהארץ  לארה"ב עם שני דרכונים(הישן+ויזה והחדש). אסור בהחלט לתלוש את הדף עליו מוחתמת הויזה בדרכון שלכם. עליכם להציג את שני הדרכונים שלכם, הישן והחדש, בפני מפקח ההגירה בהגיעכם לארצות הברית. אם הויזה שלכם פגה תוקף במקרה כזה צריך פשוט להוציא ויזה חדשה ויש להגיע עם הויזה הישנה ולצרף אותה למסמכים הנדרשים לראיון האישי.

 

Copyright gringo.co.il © - כל הזכויות שמורות 2015 - 2005
מפת האתר